Als je in Beersel bent om wat voorraad in te slaan bij of een bezoekje te brengen aan de brouwerij&stekerij 3 Fonteinen van Armand Debelder* kan je meteen ook iets gaan eten in het om de hoek gelegen 3Fonteinen restaurant van diens broer. Laten we maar toegeven dat die Lambiken en Oude Geuzes wonderwel hun werk doen in het aanscherpen van de eetlust. Ze geven een gezonde goesting naar meer.
In dit restaurant dat al sinds de jaren 50 in handen is van de familie Debelder vind je verschillende lokale en traditionele gerechten zoals konijn in Geuze, haantje in Faro, stoverij met geuze, stoofpot van Brasvar varken,…..Hier wordt zoveel mogelijk in huis bereid en waar mogelijk wordt er gewerkt met lokale producten. De liefhebbers van een goede portie mosselen kunnen er ook terecht en die paling in het groen is echt wel lekker. Klassieke gerechten als Ossentong in Madeira saus verschijnen al eens op het menu. Oerklassiek maar met brio bereid. In het wildseizoen pakken ze graag uit met gevarieerd wildmenu. De kinderen hou je tevreden met de verse, huisgemaakte balletjes in tomatensaus, met krokante in ossenvet gebakken frietjes uiteraard!

Als starte kan je onder meer opteren voor de huisgemaakte kaas- of garnaalkroketten, een bordje artisanale preskop of scampi van het huis. De huisgemaakte kaaskroketten zijn zeker een aanrader.

Bij dit alles drink je uiteraard een plaatselijk bier, dichter bij de bron kan je überhaupt niet zijn. De lambiek van 3 Fonteinen loopt hier trouwens uit de pomp, profiteer ervan want dit vind je niet veel! Uit de tapkraan komt er ook nog Oude kriek en Faro van 3Fonteinen en op het flessenmenu staan er verschillende vintage Oude Geuzes maar ook Hommage(frambozenlambiek) en Oude Schaerbeekse kriek. De geuzeliefhebber zijn hart slaat een tel of twee over bij het zien van dit mooie aanbod.
Dit aanbod is uiteraard afhankelijk van de beschikbaarheid en regelmatig verschuift er al eens iets op de kaart. Het 3Fonteinen aanbod wordt dan ook aangevuld met spontaan geweld van Boon, Girardin en Tilquin. Op het biermenu vind je verder onder meer nog Taras Boulba van Brasserie De La Senne, XXBitter van De Ranke, Belgoo Luppoo en enkele Trappisten.
Afsluiten kan je met een dessertje, keuze genoeg en alles is er huisbereid. De liefhebber sluit af met nog een Oude Geuze, in dit geval niet om de eetlust op te wekken maar om de spijsvertering te stimuleren. Een echt dubbeldoel bier!
Smakelijk en santeï!
Restaurant 3Fonteinen, Herman Teirlinckplein 3 1650 Beersel Tel: 02/3310652
Openingsuren:
maandag & vrijdag: 12-15 / 18-21:30 – donderdag: 12-15 – zaterdag & zondag 12-21:30
dinsdag en woensdag gesloten
Cheers
BelgianBeerGeek
*Edit. De brouwerij van 3Fonteinen staat nog steeds op dezelfde plek, namelijk net om de hoek van het restaurant. Het bezoekerscentrum, de degustatieruimte/shop en foederzaal zijn echter naar Lot verhuisd, Molenstraat 47 1651 Lot/Beersel.
I’m intrigued by the Eel in green sauce. I’ll definitely add this to my list of must visit restaurants.
LikeLike
It’s a true Belgian speciality. The sauce is made out of a mixture of green herbs and vegetables like sagen parsley, sorrel, chervil and many others. A lot of chefs have their own mixture but normally it has to have a bit of sourness in the sauce and thus it matches very well with a good Geuze, especially the one from 3Fonteinen 😉
LikeLike
I’ve only eaten eels in Sushi, so very curious to try it in a different cultural context.
LikeLike
[…] is de lambiek van 3Fonteinen niet buiten de brouwerij verkrijgbaar, behalve bij resto’s 3Fonteinen en De Smidse. Een Italiaanse brouwer die in de hoofdrprijzen viel met een bier waaraan een minimale […]
LikeLike