Een Saison gebrouwen door de Brasserie du Bocq, een mediumgrote brouwerij die onder andere ook Blanche de Namure en Waterloo op de markt brengt.
De brouwerij kent reeds een lange geschiedenis, sinds 1858, en is nog steeds een 100% familiaal bedrijf.
Oog: Fel parelend en citroengeel/wit met een forse kleverige kraag. Heel wat activiteit in het glas. Schenkt heel mooi, zeker vanwege de felle kleur van het bier.
Neus: Eerste neus is een teleurstelling. De geur was nogal oxidatief. Spontaan komt het woord ‘putteke’ bij mij op en daarmee weet u het wel. Deze onaangename geur verdween echter na een tijdje in het glas en dan kreeg ik een frissere, kruidige geur. Licht citroenachtig.
Mond: Heel prikkelend/nerveus op de tong. Droog, hoppig met een lichte citroensmaak die echter nogal kunstmatig overkwam. De bitterheid is aanwezig maar is zeker niet sterk zoals de brouwer zelf beweert. Niet echt een smaakevolutie, eerder vlak.
Etiket: Eerder klassiek, kan beter. Algemeen vind ik dat de Belgische bieren qua vormgeving dringend aan vernieuwing toe zijn. Al te vaak wordt terug gegrepen naar het authentieke/traditionele.
Zeker niet mijn favoriet deze Saison1858, gebrouwen ter ere van de oprichter van de brouwerij. Spijtig want qua uitzicht/presentatie belooft dit bier veel maar maakt het voor mij niet waar.
Cheers,
Kev – BelgianBeerGeek